top of page

GİZEM GÜNDOĞDU

TAMBORİM

“Go for whatever makes you happy” hayat sloganıyla çocukluğundan beri onu mutlu eden ne varsa peşinden koşan ama en çok da sanatla mutlu olan, nefes alan, var olan, enerjisi bitmek tükenmek bilmez bir Kova burcu kadını :)

17 yaşından beri aktif olarak Latin danslarıyla ilgileniyor. Uluslararası Latin Dansları ile başladığı dans hayatına sosyal Latin danslarıyla devam etmiş ve birçok festivalde, gösterilerde yer almıştır. Lakin dans anlamında en büyük dönüm noktası 2014’te ‘Shaman Dans Tiyatrosu’na katılımıyla gerçekleşmiştir.

Sahne sanatlarının olmazsa olmazlarından tiyatro ile de Kadıköy Halk Eğitim Merkezi’nde 2 sene eğitim alarak tanışmış ve çok sevmiş, hızını alamayıp bir sene de Fransa’da, Science Po Grenoble'da tek Türk öğrenci oyuncu olarak sahne almıştır.

“Müziksiz bir yaşam hatadır.” diyen Nietzsche gibi düşünerek tadımlık gitar ve keman derslerinden sonra kendini lisans yaptığı Galatasaray Üniversitesi’nin “Fransızca Şarkı Yarışması’nda” chanson söylerken bulmuştur. Sonuçta dereceye girince anlar ki sesi değerlendirebileceği en iyi enstrümanlardan biridir :) 2014’te “European Voices” korosunda alto olarak Bach eserleri seslendirerek bir bütünün parçası olmayı müzikal anlamda ilk kez tatmıştır. Son 2 yıldır ise “Soirée ParIStanbul” konsepti altında piyano eşliğinde chansonlar ve Türkçe parçaları harmanladığı konserler vermektedir.

Marka Müdürü olarak çalıştığı kurumsal hayatın ona kattığı en güzel şeylerden biri aynı şirkette çalışan Carnaval Turco’nun şefi Doğan Şen ve samba perküsyonun büyülü dünyası ile tanışması olmuştur. 2015’ten beri eline tamborimi alan Gizem ulusal bayramlarda da Coburg gibi uluslararası festivallerde de ve şimdi de heyecan verici “Carnaval Turco Digital” projesinin bir parçası olarak iyi ki der bu aileye katıldığına, müziğin ve ritmin akışına bırakır kendisini sonsuz bir aşkla… <3

Please reload

bottom of page