top of page

BURCU ÇINAR

TAMBORIM

Müzik ruhun gıdasıysa ruhunun obez olduğunu düşünür. Bir insanın playlistine bakmakla günlüğünü okumanın aynı şey gibi bir şey olduğuna inanır. Sevdiği şarkıları seven insanlarla arası iyidir. Yüksek ses müzik dinlerken biri sesi kısmasını istediğinde bu istek hoşuna gitmez. Çünkü şarkı söylemek lazımdır avaz avaz.

Kurumsal iş hayatı, durumsal olarak, 6 yıldır sağlık sektöründe İnsan Kaynakları departmanında devam etmekte.

Müzikle ilk ilişkisi ninni ve şarkı dinleyerek başladı. İlkokulda Hürriyet'ten 99 kupon biriktirip org aldı. Birkaç pazartesi okul töreninde istiklal marşı çaldı. Zirvede bıraktı. Yine bu yıllarda flütteki performansı da fena sayılmazdı. Ortaokulda gitara heves etti. Kampanyada 4 ders hediye eğitimli bir klasik gitar aldı. Sadece 1 tanesine gitti. Eğitim şarttı ama notalarla arası yoktu. Eş dost ortamında birkaç performans sonrası zirvede bıraktı. Ama gitarı hala duruyor.

2012-2014 yılları arasında birkaç Carnaval Turco performansına denk geldikten sonra gruba katılmak için başvuruda bulundu. 2014 Aralık ayında caixa çalmaya çalışarak başladı. 1.5 yıl caixa çaldı. Zirvede değildi ama bıraktı. Son 1.5 yıldır, ilk gördüğünde oyuncağa benzettiği  tamborim ile oynuyor, şey pardon onu çalıyor. Keyfi yerinde. Carnaval Turco Digital'in hastası!

 

Please reload

bottom of page